Halu v Úholičkách se podařilo uhasit. Předběžná škoda je 60 milionů korun

Požár haly na recyklaci odpadů v Úholičkách u Prahy se během noci podařilo dohasit. Areál si v úterý ráno převzala policie. Škoda byla předběžně vyčíslena na 60 milionů korun, příčinu vyšetřovatelé zjišťují. Informoval o tom mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Úholičky (Aktualizováno: 16:03 1. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Úholičkách u Prahy hořela zhruba hala na recyklaci odpadů. | Foto: HZS Středočeského kraje | Zdroj: ČTK

Policisté s dobrovolnými hasiči zatím areál střeží. „V průběhu dne je naplánováno několik kontrol, které zajistí stanice Hasičského záchranného sboru Roztoky. Ve středu dopoledne bude vyšetřování události pokračovat," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Vyšetřovatel se na místo dostaví až ve středu a do té doby bude podle Svobody třeba dohlížet na to, aby nebylo například manipulováno s důkazy.

V hale o rozměrech 20 krát 50 metrů hořely od pondělních 13.00 nadrcené papíry a plasty. Kolem 17. hodiny se plameny podařilo dostat pod kontrolu a po 22. hodině hasiči z haly vyvezli poslední uskladněný materiál. Na místě ještě zůstaly dvě jednotky pro případ, že by se oheň znovu rozhořel.

Majitel škodu vyčíslil na 60 milionů korun, částka se ale může ještě změnit. „Může se stát, že se bude škoda snižovat, pokud drticí linka nebude požárem úplně celá zničená," uvedl Svoboda. Příčina je předmětem dalšího vyšetřování, které podle mluvčího potrvá zřejmě několik týdnů.

Oheň se rozšířil i před halu na uskladněný materiál a ohrožoval vedlejší halu, v níž jsou uskladněné pohonné hmoty. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý stupeň poplachu, který později zvýšili na třetí stupeň ze čtyř. Při zásahu si jeden hasič poranil koleno.

Požár ve Vratimově

Areál patří společnosti FCC, jejíž další hala hořela minulý týden ve Vratimově na Ostravsku. Podle mluvčí FCC Kristiny Jakubcové zasáhl požár třídicí linku na zpracování odpadu a technologie, která z odpadu vyrábí tuhé alternativní palivo.

Předběžná škoda způsobená požárem ve Vratimově byla odhadována zhruba na půl milionu korun. Zda spolu oba požáry souvisí, nechtěla mluvčí komentovat. Odkázala pouze na to, že příčina požáru ve Vratimově se vyšetřuje a vyšetřovat se bude i dnešní požár v Úholičkách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme