Požár v domě romské rodiny ve Vítkově byl založen úmyslně

Dům romské rodiny z Vítkova někdo zapálil úmyslně, uvnitř byla tři ohniska požáru. Takový závěr vyšetřování dnes zveřejnili hasiči. Na případ reagují i nevládní organizace. Plánují celonárodní protestní akci, podrobnosti chtějí zveřejnit zítra dopoledne.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Malá holčička a její rodiče skončili po žhářském útoku s popáleninami v nemocnici, zbytek rodiny našel dočasný domov v azylovém zařízení. Jeho okolí budou pečlivě hlídat strážníci z Vítkova, potvrzuje jejich velitel Roman Myšička. "Určitě se tomu ve zvýšené míře budeme věnovat, té kontrolní činnosti."

Případ vyvolal obrovskou vlnu solidarity a na radnici se obracejí lidé, kteří chtějí obětem poskytnout finanční pomoc. Starosta Petr Smolka odhaduje, že jejich městský úřad už kontaktovaly desítky lidí z celé země i ze zahraničí. "Volali z Bruselu nebo i z Kanady."

Nevládní organizace kvůli žhářskému útoku ve Vítkově plánují celonárodní protestní akci.

Související příspěvky:
Dvouletá holčička je po útoku žhářů stále v kritickém stavu
Odstupující vláda má v plánu zabojovat proti extremismu
Při požáru domu se těžce popálila dvouletá dívka, policie nevylučuje útok žhářů

Andrea Brtníková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme