Požár v Holešovicích: zranění hasiči už jsou doma, policie má podezření na ohrožení z nedbalosti

Tři hasiče zraněné při úterním požáru v pražských Holešovicích už propustili z nemocnice do domácího léčení. A brzy by se opět měli vrátit do služby. Serveru iROZHLAS.cz to ve středu řekla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchanská. Policisté se případem dále zabývají. Mají podezření na trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

Praha (Aktualizováno: 15:15 5. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Všichni tři hasiči již byli ze zdravotnických zařízení propuštěni a momentálně jsou v domácím léčení. Zranění, která utrpěli, nejsou nijak závažná,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchanská s tím, že by se měli brzy zase vrátit do služby.

Případem se dále zabývají i kriminalisté, kteří v bytě v ulici U Smaltovny po celý den pracují s pyrotechnikem, protože na místě jsou podle nich zbraně a pyrotechnika.

„Obyvatelé bytu podnikali v oboru divadelní a zábavní pyrotechnika. Kriminalisté budou zjišťovat, jak dalece bylo legální tyto věci držet,“ informovali policisté na twitteru. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti,“ dodali.

Hasiči v úterý zasahovali při požáru v bytovém domě v pražských Holešovicích, zraněno bylo 15 lidí | Foto: Roman Půta | Zdroj: HZS Praha

Při požáru v bytovém domě v Holešovicích bylo zraněno 15 lidí, včetně čtyř dětí a tří hasičů. Většinou se nadýchali kouře, případně utrpěli lehké popáleniny. Stav nikoho nebyl v úterý večer kritický.

Kvůli požáru byl vyhlášen nejnižší stupeň traumatologického plánu, první ze tří. Traumatologický plán se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací.

Hasiči museli evakuovat z domu kvůli požáru zhruba 45 lidí. Třicet lidí se pak nemohlo na noc vrátit do svých bytů. Někteří ve středu čekali před domem na to, zda je policisté pustí dovnitř. Hasiči během zásahu zaznamenali podle Suchanské několik výbuchů, které zřejmě způsobila pyrotechnika.

Policisté s hasiči dál hledají příčinu požáru v bytě v Holešovicích. Fotografie ze středy 5. června | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

ako, mv, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme