Požár ve Vsetíně mohl být i úmyslný

Ohromný noční požár velkého pavlačového domu v centru Vsetína mohl být založen úmyslně. Potvrdilo to dosavadní vyšetřování. Celkovou škodu se zatím vyčíslit nepodařilo. Hned několik hasičských sborů muselo v noci evakuovat tři stovky lidí, převážně Romů, včetně malých dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

evakuovaní nájemníci | Zdroj: ČTK

Už při příjezdu hasičů byla střecha domu v plamenech. Jak Radiožurnálu potvrdil starosta Vsetína Jiří Čunek, ve stejném domě hořelo letos už poněkolikáté. Zajišťování náhradního ubytování pro obyvatele domu nebylo podle starosty jednoduché.

"Problémy s tím určitě byly, protože jejich představy byly takové, že je všechny hned dáme do hotelu. To je pro nás nepřijatelná verze. Už kvůli tomu, že se důvodně domníváme, že ten požár tam způsobují úmyslně možná i z těchto důvodů. Takže jsme jim nabídli tělocvičnu se sociálním zázemím. Po mé nabídce zhruba do dvou minut nezůstal ani jeden žadatel," poznamenal Čunek.

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček, evakuaci provázela nekázeň: "Všichni evakuovaní se soustředili na chodnících a v okolí domu. Někteří jedinci se soustavně domáhali vstupu do domu, přičemž byli vykazováni hasiči i strážníky městské policie. Neukázněnost narůstala a při průzkumu domu byli neposlušní nájemníci opakovaně evakuováni."

Vedle možnosti žhářství nevyloučili vyšetřovatelé za pravděpodobnou příčinu požáru i nedbalost.

Milan Kopp, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme