Případ jednoho z nejtragičtějších požárů řeší soud. Ředitel ústavu ve Vejprtech odmítl obžalobu

Okresní soud v Chomutově se v úterý začal zabývat tragickým požárem v domově pro mentálně postižené ve Vejprtech v Krušných horách. Při požáru nebo na následky nadýchání se oxidu uhelnatého zemřelo v roce 2020 devět lidí. Řediteli Viktoru Koláčkovi hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti trest od tří do deseti let vězení. U soudu řekl, že nesouhlasí s obžalobou.

Chomutov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel městské sociální služby Viktor Koláček u cedule zákazu kouření.

Ředitel domova ve Vejprtech, kde hořelo, u soudu řekl, že nesouhlasí s obžalobou (archivní foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Státní zástupce viní Viktora Koláčka z toho, že neplnil řádně své povinnosti ředitele, který má dodržovat právní a jiné předpisy mimo jiné v požární ochraně, když neoznámil dva požáry v domově Kavkaz založené neznámým pachatelem v květnu a říjnu 2019.

Koláček podle žalobce neměl řádně zpracovanou dokumentaci k požární ochraně. Obhájkyně ředitele před jeho výpovědí uvedla, že Koláček o požárech nevěděl.

Případ jednoho z nejtragičtějších požárů míří k soudu. Ředitel ústavu ve Vejprtech čelí obžalobě

Číst článek

Požár podle policie založil jeden z klientů domova. Protože byl označen za nepříčetného, policie v jeho případě věc odložila. Řediteli Městské správy sociálních služeb ve Vejprtech, pod kterou domov patří, obžaloba vyčítá fungování pobytové sociální služby před požárem.

Koláček, který nastoupil do pozice ředitele v roce 2014, u soudu popsal špatný stav objektů před tragickým požárem. Kolaudace většiny budov dosáhl podle svého vyjádření teprve nedávno.

V domově Kavkaz B začalo hořet 19. ledna 2020 brzy ráno ve společenské místnosti. Při požáru bylo ohroženo 34 klientů domova a jeden vychovatel, který přivolal pomoc. Příčinou byla podle policie manipulace s otevřeným ohněm. S devíti oběťmi je tento požár jedním z nejtragičtějších v zemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme