Požár vyřadil z provozu stanici Metra Můstek

Požár slaboproudých kabelů pod nástupištěm ve stanici pražského metra Můstek na trase A způsobil v noci na dnešek uzavření stanice. Vlaky budou stanicí dnes pouze projíždět a rozvody opraví technici patrně až o víkendu. Tiskové oddělení dopravního podniku uvedlo, že při požáru nebyl nikdo zraněn a jeho příčiny se nyní vyšetřují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kabely se vzňaly ve čtvrtek před 23. hodinou a stanice byla hned uzavřena. Metro nejezdilo v úseku Náměstí Míru - Dejvická, kde byla zavedena náhradní povrchová doprava. Dým se nicméně rozšířil i na trasu B, protože stanice Můstek je přestupní, a také na vedlejší stanici Muzeum na trase C. Ty byly uzavřeny krátce po sobě těsně před půlnocí.

Je pravděpodobné, že ve stanici Můstek na trase A nebude metro zastavovat ani o víkendu, ve stejné stanici byl v 8:20 znovu zahájen provoz na trase B. Mezi oběma trasami nelze na Můstku přestupovat.

Dopravní podnik neuvedl, jak velkou škodu oheň způsobil. Pražští hasiči ji odhadli na 200.000 korun a za příčinu označili technickou závadu. Hasiči zlikvidovali požár v 00:55 a ještě zhruba další čtyři hodiny kontrolovali situaci a prováděli měření.

Naposledy hořelo v pražském metru v listopadu před dvěma lety, kdy se ve stejné stanici na trase B vznítila elektroinstalace jednoho z vagónů. Nikdo tehdy nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme