Policie po více než roce odložila případ otrokovického požáru, škoda přesáhla 130 milionů

Policie odložila případ požáru v otrokovickém průmyslovém areálu z loňského května. Vznikla při něm škoda přes 130 milionů korun. Kvůli velké devastaci budovy, všech strojů a dopravních prostředků uvnitř nelze jednoznačně určit příčinu vzniku požáru, sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nebylo možné vyloučit technickou závadu na elektroinstalaci některého z elektrospotřebičů, cizí zavinění ani chemické samovznícení.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práci kromě výbuchů komplikoval i vysoký žár, který byl tak silný, že se v jednom momentu zasahujícím hasičům začaly tavit obličejové masky dýchací techniky. Ilustrační foto. | Foto: Jaroslav Gabriel | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Při požáru hořela budova, ve které se zpracovával živočišný a rostlinný tuk. „V květnu loňského roku zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti proti neznámému pachateli,“ uvedla mluvčí.

Průmyslovou halu v Otrokovicích zasáhl požár. Vybuchovaly tlakové lahve, hasičům se tavily masky

Číst článek

Při rozsáhlém prověřování příčin vzniku kriminalisté provedli nezbytné úkony trestního řízení a shromáždili velké množství materiálů, které následně vyhodnocovali. Při ohledání místa využili policisté mimo jiné služebního psa vycvičeného na vyhledávání akcelerátorů hoření,“ dodala.

Kriminalisté přizvali také znalce z oboru elektrotechniky. Odborné vyjádření zpracoval i vyšetřovatel hasičů. Z obou vyjádření podle Kozumplíkové vyplynulo, že není možné jednoznačně určit příčinu vzniku požáru.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči postupně vyhlásili druhý a třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Nasadili 17 jednotek profesionálů i dobrovolníků – celkem asi sto hasičů.

Práci kromě výbuchů komplikoval i vysoký žár, který byl tak silný, že se v jednom momentu zasahujícím hasičům začaly tavit obličejové masky dýchací techniky. Intenzivní žár také ohrožoval část techniky a opláštění jedné ze sousedních průmyslových hal. Hasiči zabránili tomu, aby se plameny na okolní budovy rozšířily.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme