Požár zachvátil dřevozpracující továrnu v Hluboké

S rozsáhlým požárem bojovali od časného odpoledne hasiči v Hluboké nad Vltavou - hořela tam dřevozpracující továrna. Policie musela evakuovat obyvatele okolních domů. Oheň se podařilo večer lokalizovat, jeho likvidace ale potrvá až do zítřka. Škoda se podle předběžných odhadů vyšplhala na 40 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár | Foto: David Veis

Hasiči, kteří museli posílit původní nasazení, budou s plameny bojovat přes noc. Českému rozhlasu to potvrdil operační důstojník jihočeských hasičů Petr Polívka.

"Likvidace požáru bude probíhat celou noc a odhaduji ještě zítřejší den, minimálně. V současné době zasahují čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, čtyři jednotky sboru dobrovolných hasičů a jedna jednotka Hasičského záchranného sboru Českých drah."

Příčiny požáru zatím nejsou známy.

Hořící stavba se nachází v těsné blízkosti nádraží v Hluboké nad Vltavou. Provoz se však zatím na trati nezastavil. Přestože je trakční vedení vypnuto, vlaky místem projíždějí - buď vlastní vahou, nebo je převážejí naftové lokomotivy. V případě dalšího šíření požáru hasiči zastavení provozu nevylučují.

Mirka Nezvalová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme