Požár zničil levé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti

Na pražském Výstavišti v Holešovicích vypukl po 19. hodině večer mohutný požár. Živel značně poničil secesní Průmyslový palác, postavený pro jubilejní výstavu v roce 1891. Popelem lehlo celé levé křídlo této historické budovy. Z budovy musely být evakuovány stovky účastníků koncertu, nikdo z nich nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průmyslový palác v plamenech | Zdroj: ČTK

"Všechny hasičské jednotky, které jsou v současné době k dispozici, jsou svolávány k požáru na pražském Výstavišti. Hoří přibližně polovina Průmyslového paláce," řekl před 20. hodinou Radiožurnálu mluvčí hasičů Vít Pernica.

Plamenům padlo za oběť levé křídlo historické budovy - zřítila se nejen střecha, ale i obvodové zdi. Oheň se kolem 21. hodiny podařilo lokalizovat, nicméně hasiči budou na místě zasahovat patrně až do pátečního rána.

Do boje s ohněm bylo celkem nasazeno 10 profesionálních a 24 dobrovolných jednotek. Dva z hasičů byli podle dosavadních informací lehce zraněni. O příčině vypuknutí požáru ani o výši způsobené škody nechtějí hasiči a policisté spekulovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co z místa požáru ve 22 hodin hlásila reportérka Radiožurnálu Václava Vařeková

Secesní Průmyslový palác pochází z roku 1891. Konaly se v něm výstavy a kulturní akce. Palác, stejně jako celý areál Výstaviště, má pronajatý firma Incheba. Asistentem ředitele společnosti Incheba je Václav Kočka, jehož syn byl nedávno zavražděn. Ve zničené části paláce měl podnik Kočkových kanceláře a sklady.

Lenka Rákosová, Marika Táborská, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme