Požár zničil střechu kotelny v břeclavském Gumotexu

Hasiči od poledne bojovali s mohutným požárem v břeclavské firmě Gumotex. Plameny zachvátily střechu plynové kotelny ve skladu molitanů a poté i sousední čtyřpatrový objekt. Záchranáři vyhlásili třetí, tedy nejvyšší stupeň poplachu, obecné ohrožení podle nich ale nehrozilo. Gumotex je největším tuzemským výrobcem a zpracovatelem polyuretanových pěn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár v Gumotexu | Zdroj: ČTK

Na místo dorazilo několik hasičských jednotek s 15 cisternami. Preventivně museli opustit svá pracoviště i lidé z nezasažených výrobních hal. "My nevíme, co hoří. Tam začalo hořet, a tak nás vyhnali ven."

Nakonec se ukázalo, že v továrně plné chemikálií hoří především kotelna - z nebezpečných látek zachvátil oheň jen asi 10 kubíků molitanu. I tak byl ale zásah velmi komplikovaný, potvrzuje mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

"Byl to náročný zákrok, protože hořelo na poměrně velké ploše a bylo to silně zakouřeno. Hasiči zasahovali v dýchací technice a museli samozřejmě dávat pozor, protože se tam postupně řítila střecha a museli ji rozebírat."

V tuto chvíli už mají hasiči požár pod kontrolou. Zřejmě až do noci ale budou dohašovat lokální ohniska.

Hana Ondryášová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme