Pozemkový fond schválil výměnu půdy pro dostavbu dálnice D11

Spor o pozemky potřebné pro dostavbu dálnice D11 do Hradce Králové je zřejmě u konce. Dozorčí rada Pozemkového fondu dnes totiž schválila výměnu pozemků s farmářkou Ludmilou Havránkovou. V příštím roce tak začne archeologický průzkum a po něm bude zahájena výstavba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink dnešní rozhodnutí Pozemkového fondu přivítal.

„Samozřejmě, že mne potěšilo a myslím si, že potěšilo naprostou většinu Hradečáků a lidí, kteří žijí ještě na východ od Hradce Králové. Po mnoha letech problémů s tím posledním kouskem dálnice do Hradce je teď velká naděje, že do konce roku 2013 nebo počátkem roku 2014 bude dálnice hotová,“ uvedl Fink.

Poslankyně Hana Orgoníková označila dostavbu dálnice D11 do Hradce jako zásadní stavbu pro celý region východních Čech:

„Pro Královéhradecký kraj a vlastně i pro Pardubický kraj a následně i pro Liberecký to znamená, že se bude pokračovat ve výstavbě dálnice D11 a následně R11. Domnívám se, že bychom mohli pokračovat i ve stavbě rychlostní komunikace R35. Uleví se Hradci králové i Náchodu.“

Farmářka Ludmila Havránková letos v červnu přistoupila na prodej své půdy za 90 milionů korun. Za další pozemky dostane náhradní. Stavba necelých tří kilometrů dálnice bude stát přibližně jednu a půl miliardy korun.

Ota Nehasil, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme