Pozemky pro D11 bude řešit pracovní skupina

Problém s pozemky pro dálnici D11 u Hradce Králové bude nově řešit pracovní skupina složená mimo jiné ze zástupců ministerstev zemědělství a dopravy. Rozhodl o tom premiér Jan Fischer na včerejší poradě ekonomických ministrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stavba dálnice | Foto: Jan Rosenauer

Z pondělního programu vlády bude naopak stažen materiál ministerstva zemědělství, podle kterého se celý případ měl vrátit zpět pod pravomoc ministerstva dopravy, říká mluvčí resortu dopravy Karel Hanzelka.

"Pravděpodobně skupina nastíní nějaké základní kroky, kterými by se mohl stát ubírat. Možností je celá řada - v podstatě od standardního výkupu pozemků až třeba po vyvlastnění, ale nechci říkat, že k vyvlastnění dojde. Opravdu, počkejme si na to, co skupina sdělí. Domnívám se, že by to mělo být v horizontu nejbližších týdnů," uvedl Hanzelka. Do patnáctiletého sporu státu s majitelkou pozemků Ludmilou Havránkovou se zřejmě vloží i bývalý pardubický hejtman Ivo Toman. Ten teď působí jako vládní zmocněnec pro výstavbu silnice R35 z Liberce do Olomouce. V pondělí bude vláda schvalovat rozšíření jeho pravomocí i pro D11.

Do patnáctiletého sporu státu s majitelkou pozemků Ludmilou Havránkovou se zřejmě vloží i bývalý pardubický hejtman Ivo Toman. Ten teď působí jako vládní zmocněnec pro výstavbu silnice R35 z Liberce do Olomouce. V pondělí bude vláda schvalovat rozšíření jeho pravomocí i pro D11.

Milan Kopp, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme