Výběr z médií: Mynářovy nové pozemky, humanitární pomoc na Šluknovsku a případy domácího násilí

V českém tisku se v pondělí dočtete, že si hradní kancléř Vratislav Mynář na jaře přikoupil v Osvětimanech dalších šest pozemků, informuje Deník N. Do Lobendavy na Šluknovsku zamíří z jižní Moravy humanitární pomoc, píše Deník. A policie podle deníku Právo kvůli domácímu násilí letos vykázala 523 lidí. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pondělní vydání Deníku N se mimo jiné věnuje nově zakoupeným pozemkům hradního kancléře Vratislava Mynáře | Foto: Michal Růžička/MAFRA | Zdroj: Profimedia

E15

Platforma AirBnb zažívá v Praze dosud nejhorší sezonu. Zájem o krátkodobé ubytování je ještě nižší než loňské léto. Deník E15 srovnává, že loni v červnu bylo ke krátkodobému pronájmu využito okolo 1200 bytů, letos jen 145.

Deník N

Hradní kancléř Vratislav Mynář si na jaře přikoupil v Osvětimanech na Uherskohradišťsku dalších šest pozemků. Zjistil to Deník N. Za jeden metr čtvereční zaplatil kancléř v přepočtu zhruba 23 korun. To je podle makléřů oslovených Deníkem N asi o třetinu nižší cena než obvykle. Mynář v Osvětimanech vlastní už přes 100 pozemků, několik budov a sjezdovku.

Celkové škody po tornádu budou nižší než 15 miliard. V postižených obcích zůstalo přes 200 tisíc tun odpadu

Číst článek

Mf Dnes

Pojišťovny jsou po tornádu na jižní Moravě zahlcené žádostmi o nové pojistky. Téma Mf Dnes. Největší pojišťovny hlásí nárůst poptávky o desítky procent. Třetina nemovitostí v Česku přesto dál žádné pojištění nemá.

Lidové noviny

Největší ohniska koronaviru jsou na dětských táborech a v hudebních barech. Konkrétní data od ministerstva zdravotnictví získaly Lidové noviny. Covid se šíří často také na svatbách, při sportovních aktivitách, na studentských kolejích a na pracovišti.

Regionální deník

Z jižní Moravy zamíří humanitární pomoc do Lobendavy na Šluknovsku. Obec před dvěma týdny zasáhly bleskové povodně. Dostanou proto balené vody, dezinfekci, opalovací krémy nebo nářadí. Konkrétně v jihomoravském Hodoníně se totiž sešlo po tornádu tolik pomoci, že ji sami nestihnou spotřebovat. Všímá si toho Deník.

Právo

Policie letos kvůli domácímu násilí vykázala 523 lidí. To je výrazně méně než loni. Deník Právo ale upozorňuje, že to nemusí být dobrá zpráva. Řada obětí se kvůli pandemii na policisty vůbec neobrátila nebo policisté situaci mohli nesprávně vyhodnotit. Například proto, že nebylo kvůli uzavřeným hotelům násilníky kam vykázat.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme