Pozice odborářského vůdce železničářů Jaromíra Duška je vážně ohrožena

Vlivný šéf odborů na železnici Jaromír Dušek má s okamžitou platností pozastaven výkon funkce předsedy. Podle informací Radiožurnálu o tom v době jeho nepřítomnosti rozhodlo vedení Odborového sdružení železničářů (OSŽ). Jak dál Radiožurnál zjistil, konečný verdikt o osudu Jaromíra Duška by měl padnout třetího října, na kdy byly volené orgány OSŽ svolány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Dušek | Foto: Jan Rosenauer

O důvodech zatím dočasného odstavení Duška nechce vedení Odborového sdružení železničářů nic říct. Jsou prý interní. Výkonný tajemník Zdeněk Jílek Radiožurnálu pouze informaci o pozastavení výkonu funkce předsedy potvrdil: "Mohu potvrdit tu informaci, že představenstvo OSŽ dne 5. září rozhodlo pozastavit výkon funkce předsedy OSŽ pana inženýra Jaromíra Duška s účinností od 5. září do 3. října 2007, kdy proběhne jednání ústředí OSŽ, což je nejvyšší orgán mezi sjezdy. Z toho tedy plyne, že pan inženýr Dušek v této době není oprávněný činit žádné právní kroky jménem OSŽ."

Jaromír Dušek je na dovolené a není k dosažení. Pokud by ve své funkci skončil, skončí nejspíš i jako místopředseda Asociace nezávislých odborů, potvrdil Radiožurnálu její šéf Bohumír Dufek: "Tam je to úplně jednoduché. Do těchto funkcí navrhuje jednotlivý odporový svaz svého zástupce. Takže pravděpodobně by svaz navrhl jiného zástupce, kterého potom potvrdí valná hromada."

České dráhy už o dočasném odstavení Jaromíra Duška byly informovány. Potvrdil to Radiožurnálu mluvčí jejich Ondřej Kubala: "Odborový svaz železničářů dnes informoval generálního ředitele Českých drah Josefa Bazalu. Přišel sem na generální ředitelství dopis s tím, že panu Duškovi byl pozastaven výkon funkce."

Vít Dvořák, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme