Pozor na klimatizaci! Rozdíl v teplotách nemá přesáhnout 10 stupňů

Rýmy, letní nachlazení a problémy se zády. To jsou hlavní potíže, které může ve vedru způsobit klimatizace. Rozdíl mezi teplotou v klimatizované místnosti nebo autě a venkovní teplotou by neměl být větší než deset stupňů Celsia.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledové nástrahy na domech

Ledové nástrahy na domech | Foto: Tomáš Adamec

Dnes bychom tedy klimatizaci měli pustit na dvacet, lépe třiadvacet stupňů. Podle praktické lékařky Ireny Kudrnovské je na tom ve velké kanceláři nejhůř ten, který sedí přímo pod klimatizací.

„Na něj fouká vzduch třeba patnáct, osmnáct stupňů teplý. Tam může nastydnout, objevují se rýmy a letní nachlazení. Pokud mu klimatizace fouká na záda, na hlavu nebo na páteř, tak dojde ke ztuhnutí šíjových svalů. Mohou se pak objevit potíže s páteří, závratě nebo bolesti hlavy,“ vysvětlila Kudrnovská.

Česko v těchto dnech navíc zasáhla vlna tropických veder. Podle dlouhodobé předpovědi má být celý červenec horký a suchý. Teploty by se měly pohybovat kolem třiceti stupňů, pršet by mělo jen ojediněle.

Odborníci radí lidem, aby ve vedrech dodržovali pitný režim a příliš se nevystavovali přímému slunečnímu svitu. Pokud ale budou pobývat venku, měli by používat ochranné prostředky, jako jsou například krémy.

Lenka Jansová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme