Pozor na ledovku! Varování platí až do noci na úterý

Meteorologové varují před ledovkou. Mrznoucí déšť už komplikuje dopravu na západě republiky a také v Olomouckém kraji. V noci se ledovka šířila na téměř celé území. Výstraha platí na Moravě až do noci na úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Zdroj: ČTK

Česko trápí ledovka, večer byla kvůli ní zhruba na dvě hodiny uzavřená i rychlostní silnice R35 mezi Olomoucí a Mohelnicí.

Varování pro řidiče vydali meteorologové pro většinu území Česka i pro dnešní dopoledne, na Moravě a ve Slezsku hrozí ledovka až do večera.

V Libereckém kraji si mají řidiči dát pozor zejména na Frýdlantsku. Námraza také sevřela silnice v Pardubickém kraji v Ústí nad Orlicí.

Silničáři tak mají plné ruce práce a používají i posypovou sůl, což se nelíbí ekologům. Například Brno ale zimní solení dopravních komunikací zřejmě nezakáže. Sůl při tom vadí například zeleni, zvířatům i domům.

Ekologové se už dříve snažili na problém neúspěšně upozornit. Silnice se ale podle mluvčího Brna - střed Romana Buriána solit musí kvůli dopravě a nelze vyloučit, že se tak posyp dostane i na chodníky.

„Je samozřejmé, že když posolíte silnici, tak se část té soli dostane i na chodník. Tomu nejde prostě zabránit, když půjdete v tomto počasí ven, tak s čistými botami domů nedojdete, to není možné dosáhnout.“

Milan Kopp, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme