Pozor na ledovku! Varování platí až do noci na úterý

Meteorologové varují před ledovkou. Mrznoucí déšť už komplikuje dopravu na západě republiky a také v Olomouckém kraji. V noci se ledovka šířila na téměř celé území. Výstraha platí na Moravě až do noci na úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Foto: ČTK

Česko trápí ledovka, večer byla kvůli ní zhruba na dvě hodiny uzavřená i rychlostní silnice R35 mezi Olomoucí a Mohelnicí.

Varování pro řidiče vydali meteorologové pro většinu území Česka i pro dnešní dopoledne, na Moravě a ve Slezsku hrozí ledovka až do večera.

V Libereckém kraji si mají řidiči dát pozor zejména na Frýdlantsku. Námraza také sevřela silnice v Pardubickém kraji v Ústí nad Orlicí.

Silničáři tak mají plné ruce práce a používají i posypovou sůl, což se nelíbí ekologům. Například Brno ale zimní solení dopravních komunikací zřejmě nezakáže. Sůl při tom vadí například zeleni, zvířatům i domům.

Ekologové se už dříve snažili na problém neúspěšně upozornit. Silnice se ale podle mluvčího Brna - střed Romana Buriána solit musí kvůli dopravě a nelze vyloučit, že se tak posyp dostane i na chodníky.

„Je samozřejmé, že když posolíte silnici, tak se část té soli dostane i na chodník. Tomu nejde prostě zabránit, když půjdete v tomto počasí ven, tak s čistými botami domů nedojdete, to není možné dosáhnout.“

Milan Kopp, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme