Pozor na námrazu!

Okludující fronta s sebou v noci přinese nebezpečí námraz. Řidiči by proto měli jízdu přizpůsobit počasí, které zejména v pondělí ráno nebude šetřit jinovatkou a ve vyšších polohách sněhovými jazyky. Jízdu může znepříjemnit i silný vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sníh na silnici | Foto: Jan Rosenauer

Námraza a nepřiměřená rychlost - to byl důvod tragické nehody na 91. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Pracovník dálniční policie Vladimír Bouma: "Pak narazila ještě na dálnici do ochranných betonových přemostění. Na místě zemřela společně s jedenáctiletou holčičkou."

Neděle však přinesla i další nehody. Na nechráněném železničním přejezdu za Přešticemi na Klatovsku se srazil osobní vlak s malotraktorem. Provoz na železniční trati Plzeň - Klatovy je přerušen. Další nehoda se stala na Pardubicku.

Podrobnosti k nehodě za Přešticemi Českému rozhlasu řekl tiskový mluvčí hasičů Plzeňského kraje František Vaško: "Při nehodě nebyl zraněn, jelikož se podařilo traktoristovi před srážkou vyskočit."

Další nehoda se stala na Pardubicku. Na trati směrem na Havlíčkův Brod se na přejezdu srazil osobní vlak s autem. Řidič srážku nepřežil. Trať je na několik hodin neprůjezdná.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme