Pozor na přívalový déšť a kroupy

Přecházející studená fronta nám přináší i bouřky. Celou středu a noc na čtvrtek má hustě pršet hlavně na horách - za 24 hodin by mohlo napršet až 50 litrů vody na metr čtvereční. Vodou nasycené horské říčky by podle hydrologů mohly vystoupat až na první povodňový stupeň, tedy stupeň bdělosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť | Foto: EPA

Přívalový déšť s kroupami zasáhl po poledni jihomoravské Boskovice. Na místě zasahovali hasiči, podle jejich mluvčího Jaroslava Haida nikdo nebyl zraněn: "Voda zaplavila celkem 11 domů několika ulic Boskovic. Hasiči k tomu nasadili vlastní techniku, při zásahu spolupracovali také pohotovostní služby energetiků a kanalizací. Voda zatopila sklepy s výškou od 10 centimetrů do 1 metru. Následky bouřky byly odstraněny během odpoledních hodin."

Bahno zase zaplavilo komunikace ve Slatinicích na Olomoucku, a to vinou přívalového deště. Obec musela být pro dopravu uzavřena a bahno odklízelo deset hasičských jednotek.

K večeru nastaly problémy i na Plzeňsku. I tam ale hasiči situaci - jak dokládá jejich mluvčí František Vaško - nakonec zvládli: "Dobrovolní hasiči museli čerpat vodu v Líních i na silnici ve Zbouchu, kde se vytvořila vodní laguna. Hasiči z Nýřan také museli odstranit dva padlé stromy."

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme