Pozor na telefonáty začínající trojčíslím +882, volání nazpátek vyjde draho

Dejte si pozor na neznámá telefonní čísla. V Evropě se množí případy, kdy se vás z telefonního čísla +88213213039 jakoby snaží někdo dovolat, ale rychle zavěsí. Provokuje tím majitele telefonu, aby zavolal zpátky. Takové zavolání ale může přijít na více než sto korun. Například mluvčí společnosti T-Mobile Martina Kemrová potvrdila, že u svých klientů už zaznamenali asi 30 případů. A varuje, abyste na neznámé číslo zpět nevolali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle informací italské internetové firmy je to předvolba mobilního operátora z jedné arabské země. Vytáčí evropské majitele telefonu a hned zavěsí. Na nepřijatý hovor lidé často reagují a volají zpět. A to je chyba. Spojení přes satelit totiž volajícího přijde na více než sto korun. Zřejmě tak jde o podvodný pokus vylákat z lidí peníze.

Apple omezí výrobu iPhonu X na polovinu. Telefon zákazníky neláká kvůli ceně, píší v USA

Číst článek

Po jiných evropských zemích jsou teď obětí i čeští telefonní účastníci. Operátoři registrují desítky takových případů. Klientům proto radí nevolat na neznámé číslo. Jinou obranu lidé vlastně nemají. Potvrdil to i Vlastimil Sršeň ze společnosti Telefonica O2.

"Zaznamenali jsme několik desítek hovorů z tohoto čísla. Rozhodně doporučujeme nevolat zpět na neznámá čísla do zahraničí. Pokud bude obvolávání našich zákazníků z tohoto čísla i nadále pokračovat nebo stoupat, tak jsme připraveni k blokaci tohoto směru."

Připomínáme nevolejte zpět, pokud vám přijde hovor z čísla 00 882 132 130 39. Proč je toto číslo tak nebezpečné, na to Radiožurnálu odpověděl odborník na mobilní komunikace společnosti Telefónica O2 Eduard Ek: "To číslo patří do rozsahu čísel pro nadnárodní služby a zpravidla tyto služby jsou třeba satelitní sítě, kam je volání pochopitelně drahé. To znamená, poplatky, které naúčtuje provozovatel satelitních sítě českému operátorovi jsou poměrně značné."

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme