PPF zveřejnila video s Kellnerem. ‚Pokud vás nebaví práce, tak pak je lepší mekáč,‘ říkal

Podnikatel, táta, konzervativní člověk i liberál a pravicový člověk se silným sociálním cítěním. To všechno byl podle svých vlastních slov miliardář Petr Kellner. Řekl to ve videu, které den před jeho nedožitými 57. narozeninami zveřejnila skupina PPF. Kellner, který přišel o život při letecké havárii na konci března, se médiím a kamerám vyhýbal. Přesto existuje několik videí, které ho zachytily v různých situacích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kellner | Foto: Petr Topič/ MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Jsem Petr Kellner podnikatel a taky jsem Petr Kellner táta. Jsem introvert, nemám rád velké společnosti. Hlavně chráním rodinu,“ říká v první části videa Kellner. Dodal, že je konzervativní člověk i liberál a že je „pravicový člověk se silným sociálním cítěním“.

Další části jsou vystřižené z firemních prezentací.

„Chtěl bych vybudovat firmu, na kterou budou Češi pyšní. Ukázat světu, že z takhle malé země – a desetimilionové Česko malá země je – jsme schopní udělat něco, co má otisk ve světě. Myslím si, že se to nám/mně daří," popsal.

Vrtulník s Kellnerem před nehodou pomalu manévroval těsně nad hřebenem

Číst článek

Vadilo mu ale, že Češi nejsou pyšní na to, že někdo „vybudoval něco, co je schopné konkurovat ve světě“. „To hodně souvisí s českou náturou, a to je závist,“ doplnil.

Svým zaměstnancům říkal, že je práce musí bavit. V opačném případě si mají dát pauzu, pokud to nepomůže, tak ještě delší pauzu. Pokud ani pak nenastane změna, měl by člověk podle Kellnera řešit s firmou, jestli není možná nějaká změna. „A když ani tady nenajdete cestu, tak pak je lepší ‚mekáč‘, nejlepší, super – okýnko, odpočinout si,“ dodal.

Šestapadesátiletý Kellner zahynul na konci března společně s dalšími čtyřmi lidmi ve vrtulníku, a záchranáři, kteří na místo havárie dorazili až tři hodiny po neštěstí, tak našli pouze jediného přeživšího. Tím byl bývalý český reprezentant ve snowboardingu David Horváth, který následně strávil několik dnů v místní nemocnici ve vážném stavu. Horváth podle médií vyšetřovatelům řekl, že podle jeho názoru nehrála při havárii roli technická porucha.

Rodina a nejbližší se o víkendu rozloučili s podnikatelem Petrem Kellnerem

Číst článek

Podnikatel a finančník Petr Kellner měl pověst jednoho z nejvlivnějších Čechů, podle posledního žebříčku časopisu Forbes z letošního dubna byl loni 110. nejbohatším člověkem na světě s majetkem v hodnotě 17,5 miliardy dolarů (asi 386 miliard korun).

Byl také známým filantropem, který věnoval velké částky na dobročinnost nebo který financoval studia českých dětí v zahraničí. Na druhou stranu byl kritizován kvůli úvěrové firmě Home Credit nebo snahám ovlivnit české veřejné mínění vůči Číně, kde PPF podniká.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme