Z domova už nepracují skoro žádní státní zaměstnanci. Dále používají dezinfekci nebo roušky

Téměř všichni státní zaměstnanci opět pracují ze svých kanceláří – na homeofficu zavedenému kvůli pandemii koronaviru nezůstává už skoro nikdo. Vyplývá to z odpovědí státních institucí pro Radiožurnál. V práci ale úředníci dál musí nosit roušky nebo používat dezinfekci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřady při zhoršení epidemické situace nevylučují, že by práci z domova obnovily (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Z domova už nepracuje například prakticky žádný ze zaměstnanců finanční správy nebo Lesů České republiky. Zpátky do kanceláří se vrátili i pracovníci jihočeského krajského úřadu nebo Povodí Labe. A homeoffice neumožňuje ani Česká pošta.

Island otestoval čtyřdenní pracovní týden. Experiment byl úspěšný, řada podniků na něj přistoupila

Číst článek

„Vzhledem k tomu, že byla pandemická situace v létě poměrně příznivá, tak od homeofficu upouštíme. V případě zhoršení budeme operativně uvažovat, jestli část zaměstnanců nebude pracovat z domova,“ řekl Radiožurnálu mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Státní instituce už také většinou nemají své lidi rozřazené do oddělených týmů. Dřív k tomuto opatření přistupovaly kvůli tomu, aby se zaměstnanci v práci potkávali co nejméně a nemohli se mezi sebou nakazit.

Povinné respirátory

Například pro policisty ale dál platí přísná pravidla pro nošení ochrany nosu a úst. „Policisté musí používat ochranné prostředky při každém kontaktu s veřejností ve vnitřních prostorách. Na rámec toho musí při výkonu služby ve venkovních prostorách používat respirátor při každém kontaktu s veřejností, pokud je vzdálenost menší než dva metry,“ přibližuje mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Z domova naopak dál pracuje přibližně čtvrtina zaměstnanců České obchodní inspekce.

Úřady a státní firmy zároveň nevylučují, že pokud se na podzim pandemie zhorší, opatření opět změní a častější práci z domova zavedou znovu.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme