Na Prachaticku budou ve vnitřních prostorách povinné roušky. Pravděpodobně od středy

Na Prachaticku budou kvůli rozšíření koronaviru povinné roušky ve všech vnitřních prostorách. Pravděpodobně od středy. Lidé je budou moci sundat jen v bytech. V celém Jihočeském kraji budou povinné roušky v nemocnicích, domovech pro seniory i na úřadech. Po pondělním zasedání krizového štábu to řekla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).

České Budějovice (Aktualizováno: 12:27 27. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtmanství zároveň obyvatelům kraje doporučuje, aby začali roušky nosit i ve všech vnitřních prostorách (ilustrační foto) | Foto: Simon Dawson | Zdroj: Reuters Connect

Štáb zasedal kvůli nárůstu pacientů s covidem-19. Přes dvacet případů přibylo za víkend na Prachaticku, kde jsou nakaženi převážně zahraniční pracovníci jedné firmy.

‚Situace není úplně růžová.‘ V Praze budou od pondělí povinné roušky i v lékárnách a u lékaře

Číst článek

„Na Prachaticku bude nařízení používat roušky v uzavřených prostorách, mimo bydliště, i v dopravě. Dále se zakážou návštěvy v nemocnicích a sociálních zařízeních v Prachaticích. Občanům Prachaticka doporučujeme, aby opatření, která platí pro Prachaticko, dodržovali i na území kraje,“ řekla Stráská.

V celém Jihočeském kraji bude povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách zdravotnických zařízení, lékárnách, sociálních službách a na úřadech, jak pro návštěvníky, tak pro zaměstnance úřadů.

Hejtmanství zároveň obyvatelům kraje doporučuje, aby začali roušky nosit i ve všech vnitřních prostorách, v nichž je víc lidí, jako jsou nákupní centra, veřejná doprava i kulturní akce.

Na Písecku opatření nejsou

Na Písecku, kde se o víkendu vyskytlo několik nových případů koronaviru u píseckých házenkářek, žádná omezení krizový štáb nenavrhnul. Nová omezení neplatí ani pro hromadné akce. „Pořadatelům doporučujeme sledovat situaci, ale rozhodně je nechceme překvapovat, že jim ze dne na den něco zakážeme,“ řekla hejtmanka.

Jihočeští hygienici v sobotu zaznamenali 25 nových případů koronaviru. Byl to největší denní nárůst v regionu od začátku šíření covidu-19. Z 25 nových případů tvoří 19 zahraniční zaměstnanci firmy z Prachatic, jak uvedla ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Podle informací ČTK jsou zahraniční pracovníci z firmy Intica Systems. Velká část je z Maďarska, bydlí na jedné ubytovně. Hygienici nařídili speciální režim pro 270 zaměstnanců firmy. Z toho 48 zatím poslali do karantény. Tento týden hygienici vyšetří 270 pracovníků společnosti.

Hygienici na jihu Čech rovněž evidovali čtyři nakažené házenkářky extraligového Sokolu Písek. Tým musel okamžitě přerušit přípravu a pacientky zamířily do izolace.

V kraji tak stále zůstává 64 pacientů s covidem-19. V porovnání s ostatními kraji z hlediska relativního výskytu koronaviru jsou na tom jižní Čechy stále nejlépe. Na 100 000 obyvatel zde připadá 41,76 případu. Od začátku šíření nákazy onemocnělo covidem-19 v regionu 269 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme