Pracovní čety masivně likvidují nálety v okolí řek

V korytech řek a potoků v povodí postižených oblastech naplno pracují bagry. Měly by vyčistit nejen nánosy, které přitáhla velká voda. Lidé doufají, že bez ohledu na ochranu životního prostředí se teď okolí břehů konečně vyčistí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Heřmanicích na Liberecku obhlížejí škody | Zdroj: ČTK

„Údržba koryta před povodní asi nebyla moc dobrá, protože jinak by nelítaly stromy až k domu,“ říká Jiří Štern, který má dům hned vedle říčky Smědá. To potvrzují i další obyvatelé, kteří bydlí u řeky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Lenky Šumové z Višňové a Heřmanic na Radiožurnálu.mp3

Pracovní čety teď ale nastoupily razantně. Prodloužený stav nebezpečí umožňuje Povodím nasmlouvat firmy rychleji a břehy se opravdu čistí.

„Probíhají zemní práce, které pročistí průtočné profily. Po nich budou následovat práce na opevňování vnějších oblouků a zajištění svahů tak, že při standardních průtocích nebude docházet k narušování břehů,“ uvedl Jan Kůrka z Povodí Labe.

Podle něj je ale čištění břehů normálně obtížné nejen kvůli ochraně přírody, ale také proto, že pozemky za hranou potoků a řek jsou soukromé.

Lenka Šumová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme