Pracovních úrazů přibývá

Pracovních úrazů neustále přibývá. Kritická situace je hlavně ve stavebnictví a hornictví. V našich dolech byly od začátku roku zaznamenány už tři smrtelné úrazy. Hornické odbory, proto ve spolupráci s báňským úřadem, pojišťovnou Kooperativa a stavebníky vyhlašují soutěž o cenu Zlatý Permon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železárna | Foto: Svaz průmyslu a dopravy ČR

V hornictví a ve stavebnictví se nedaří snižovat počty pracovních úrazů. Šéf hornických odborů Cyril Zapletal dokonce nepředpokládá, že by se v dalších měsících situace zlepšovala. "Pracovní úrazovost se nevyvíjí od počátku roku dobře, protože máme už zase tři smrtelné pracovní úrazy, takže ta situace není dobrá a je to také způsobeno často tím, že k nám přicházejí hodně mladí lidé, kteří nemají zkušenost s prací v dole, je to pořád souboj s přírodou, takže ty problémy jsou značné."

Řešením prý nejsou ani přísnějvětší bezpečnostní předpisy. "Celé odvětví je spojené s přírodou a dá se velice těžko odhadnout, co se stane. Já bych to chtěl zaklepat a říct dopředu, že nebude žádný pracovní úraz, ale to bych byl asi moc velký optimista. Určitě je ten vývoj i díky tomu, že tam jdou lidé hodně mladí, neučíme je jako horníky. Já nejsem moc velký optimista."

Hornické odbory proto ve spolupráci s báňským úřadem, pojišťovnou Kooperativa a stavebníky vyhlašují soutěž o cenu Zlatý Permon. Odborový předák Cyril Zapletal si od ní slibuje zlepšení situace. "Ten vývoj kolem pracovní úrazovosti není pořád dobrý a myslím si, že i taková soutěž by mohla zlepšit ty výsledky."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme