Pracovních úrazů přibývá

Pracovních úrazů neustále přibývá. Kritická situace je hlavně ve stavebnictví a hornictví. V našich dolech byly od začátku roku zaznamenány už tři smrtelné úrazy. Hornické odbory, proto ve spolupráci s báňským úřadem, pojišťovnou Kooperativa a stavebníky vyhlašují soutěž o cenu Zlatý Permon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železárna | Foto: Svaz průmyslu a dopravy ČR

V hornictví a ve stavebnictví se nedaří snižovat počty pracovních úrazů. Šéf hornických odborů Cyril Zapletal dokonce nepředpokládá, že by se v dalších měsících situace zlepšovala. "Pracovní úrazovost se nevyvíjí od počátku roku dobře, protože máme už zase tři smrtelné pracovní úrazy, takže ta situace není dobrá a je to také způsobeno často tím, že k nám přicházejí hodně mladí lidé, kteří nemají zkušenost s prací v dole, je to pořád souboj s přírodou, takže ty problémy jsou značné."

Řešením prý nejsou ani přísnějvětší bezpečnostní předpisy. "Celé odvětví je spojené s přírodou a dá se velice těžko odhadnout, co se stane. Já bych to chtěl zaklepat a říct dopředu, že nebude žádný pracovní úraz, ale to bych byl asi moc velký optimista. Určitě je ten vývoj i díky tomu, že tam jdou lidé hodně mladí, neučíme je jako horníky. Já nejsem moc velký optimista."

Hornické odbory proto ve spolupráci s báňským úřadem, pojišťovnou Kooperativa a stavebníky vyhlašují soutěž o cenu Zlatý Permon. Odborový předák Cyril Zapletal si od ní slibuje zlepšení situace. "Ten vývoj kolem pracovní úrazovosti není pořád dobrý a myslím si, že i taková soutěž by mohla zlepšit ty výsledky."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme