Pracovníci finančních úřadů budou demonstrovat za zvýšení mezd

Zvýšení mezd se budou demonstrací na Václavském náměstí v Praze domáhat pracovníci finančních úřadů. Poukazují na to, že mzda kvalifikovaného finančního úředníka s léty praxe dosahuje průměrně 12 tisíc korun měsíčně a lidé proto z berňáků odcházejí. Do protestních akcí se zapojí i pracovníci finančních úřadů na Plzeňsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českému rozhlasu to potvrdil představitel odborů za finanční úřady okresu Plzeň-jih-Blovice a Přeštice Zdeněk Tomášek. "Podporujeme kolegy z Prahy a souhlasíme s požadavky, které budou na demontraci vzneseny. Akce není zaměřena proti konkrétním osobám. Je důsledkem dlouhodobého nekoncepčního řešení problému v oblasti územních finančních orgánů a ne jen na to chceme upozornit politiky a i veřejnost. Úterní demonstraci podpoříme peticí a já se za naši organizaci zúčastním osobně."

Zástupkyně finančního ředitele Plzeň-město Jarmila Poláková o demonstraci soudí: "Pracovníci finančních úřadů sice mají upravené platy, ovšem stále ještě tyto platy neodpovídají rizikům, která na sebe pracovníci berou při doměřování daní, při kontrole. Ta rizika jsou směrována i k jejich rodinným příslušníkům. Mám za to, že zde oprávněná určitá nejistota, nespokojenost existuje."

Podle ministra financí Jiřího Rusnoka je požadovaný 30procentní nárůst platů pracovníků finančních úřadů v současné době nerealizovatelný. Ministr však slíbil, že bude hledat vhodné možnosti v rozpočtu příštího roku tak, aby mohla být alespoň část požadavku naplněna.

Markéta Kaclová, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme