Pracovníci finančních úřadů budou demonstrovat za zvýšení mezd

Zvýšení mezd se budou demonstrací na Václavském náměstí v Praze domáhat pracovníci finančních úřadů. Poukazují na to, že mzda kvalifikovaného finančního úředníka s léty praxe dosahuje průměrně 12 tisíc korun měsíčně a lidé proto z berňáků odcházejí. Do protestních akcí se zapojí i pracovníci finančních úřadů na Plzeňsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českému rozhlasu to potvrdil představitel odborů za finanční úřady okresu Plzeň-jih-Blovice a Přeštice Zdeněk Tomášek. "Podporujeme kolegy z Prahy a souhlasíme s požadavky, které budou na demontraci vzneseny. Akce není zaměřena proti konkrétním osobám. Je důsledkem dlouhodobého nekoncepčního řešení problému v oblasti územních finančních orgánů a ne jen na to chceme upozornit politiky a i veřejnost. Úterní demonstraci podpoříme peticí a já se za naši organizaci zúčastním osobně."

Zástupkyně finančního ředitele Plzeň-město Jarmila Poláková o demonstraci soudí: "Pracovníci finančních úřadů sice mají upravené platy, ovšem stále ještě tyto platy neodpovídají rizikům, která na sebe pracovníci berou při doměřování daní, při kontrole. Ta rizika jsou směrována i k jejich rodinným příslušníkům. Mám za to, že zde oprávněná určitá nejistota, nespokojenost existuje."

Podle ministra financí Jiřího Rusnoka je požadovaný 30procentní nárůst platů pracovníků finančních úřadů v současné době nerealizovatelný. Ministr však slíbil, že bude hledat vhodné možnosti v rozpočtu příštího roku tak, aby mohla být alespoň část požadavku naplněna.

Markéta Kaclová, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme