Pracovník bezpečnostní firmy zřejmě ukradl půl miliardy korun

Pražští policisté vyšetřují případ trestného činu krádeže, kdy pachatel odnesl z budovy bezpečnostní agentury 500 000 000 Kč. Podezřelý muž ze spáchání tohoto trestného činu je na útěku a policie upozorňuje, že je ozbrojen!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Procházka | Foto: Policie ČR

V sobotu dopoledne v Praze 3, Žižkově ke krádeži 500 000 000 Kč na hotovosti. Bankovky z objektu bezpečnostní agentury pravděpodobně vynesl zaměstnanec firmy. V souvislosti s tímto případem policisté vyhlásili celostátní pátrání po třiatřicetiletém Františku Procházkovi. Pachtel zatím policii uniká, potvrdila Radiožurnálu pražská policejní mluvčí Iva Knolová

František Procházka je přibližně 175 až 180 cm vysoké střední postavy, má hnědočerné rovné vlasy, které nosí ostříhané nakrátko. V poslední době nosil plnovous - bradku a knír, v současné době může být i oholen. Podezřelý nosí dioptrické brýle, může však používat i dioptrické čočky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Iva Knolová: Podezřelý je ozbrojen

Podezřelý muž je ozbrojen! Policisté žádají spoluobčany o poskytnutí jakýchkoliv informací o této osobě, zejména informace o současném možném místě pobytu přivítají na těchto telefonních číslech : 731 553 142, 974 826 421 (zde je k dispozici také záznamník), informace také převezmou policisté na lince tísňového volání 158.

Jako o nejvyšší částce, o kterou se lupiči při jednom zločinu obohatili, se dosud mluvilo o pět let starém přepadení auta bezpečnostní služby v Praze 6. Při takzvané loupeži století neznámí pachatelé v září 2002 uloupili 153 milionů korun. Policie pachatele nenašla a vyšetřování případu letos odložila.

Milan Kopp, Policie ČR, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme