Pracovník policie je podezřelý, že řídil po požití alkoholu

Policisté zadrželi koncem prosince jednoho ze svých kolegů ze specializovaného útvaru, který velmi pravděpodobně řídil vůz poté, co požil alkohol. Pracovník Útvaru zvláštních činností, tedy policejní složky, která například nasazuje odposlechy, Vladimír Sloup odmítl při silniční kontrole podstoupit dechovou zkoušku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Policie ČR | Foto: Jan Rosenauer

Policisté zastavili Vladimíra Sloupa v jeho autě 31. prosince v Praze. Podle neoficiálních informací se odmítl identifikovat, zamkl se v autě a odmítl dechovou i krevní zkoušku. Případ tak dostalo na stůl oddělení kontroly a stížností Policejního prezidia.

Pokud by byl Sloup ve služebním poměru, hrozila by mu okamžitá výpověď bez možnosti tzv. výslužného. Sloup je sice vedoucím jednoho z odborů specializovaného útvaru, ale v policii slouží jako občanský zaměstnanec. Oddělení stížností tak případ muselo předat k civilnímu řízení.

Mluvčí Policejního prezidia Blanka Kosinová k tomu říká: "Pan Sloup je občanským zaměstnancem Policie ČR a je plně v kompetenci jeho nadřízeného, to znamená ředitele Útvaru zvláštních činností, aby rozhodl, jaký bude další postup. To znamená, zda pan Sloup zůstane u policie, či nikoli."

Ředitel Útvaru zvláštních činností Tomáš Almer dnes oznámil, že o Sloupově osudu rozhodne hned poté, co bude znám výsledek správního řízení.

Stínový ministr vnitra ODS Ivan Langer si ale myslí, že by šéf zmiňovaného útvaru neměl váhat a Sloupa po takovémto prohřešku z policejních řad okamžitě propustit. "Vůbec mě to netěší; je to trend, který kdysi nastolil náměstek policejního prezidenta Antl, byl za to odměněn od předsedy vlády Stanislava Grosse teplým místem ve státní společnosti Telecom a myslím si, že právě tento špatný vzor by neměl být následován."

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme