Prague Press Forum 2012 přivítalo špičkové novináře z celé Evropy

Dvě desítky slavných novinářů z různých evropských zemí se sešly v Praze. Během dvoudenní akce s názvem Prague Press Forum 2012 budou diskutovat o současnosti a budoucnosti evropské žurnalistiky. Program je volně přístupný i pro veřejnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Michnik, šéfredaktor listu Gazeta Wyborcza | Foto: Martin Dorazín

Konferenci společně pořádají ministerstvo zahraničních věcí, Syndikát novinářů a Rádio Česko. V rámci dvoudenního fóra proběhne řada diskuzí, přednášek, workshopů i vzdělávacích akcí pro české novináře.

„Do Prahy zavítali žurnalisté z Velké Británie, Polska, Maďarska, Slovenska či Ruska. Je mezi nimi například Sir Simon Jenkins, který píše pro Guardian a London Evening Standard a za služby pro britskou žurnalistiku získal rytířský titul,“ informoval šéfredaktor Rádia Česko Václav Sochor.

Přijela také šéfkomentátorka Independentu Mary Dejeveská či bývalý zpravodaj BBC v Berlíně a Praze a dnes jeden z hlavních moderátorů BBC World Service Ray Furlong. Zahajovací řeč na konferenci pronesl Adam Michnik, bývalý polský disident, v současnosti šéfredaktor listu Gazeta Wyborcza.

Prague Press Forum vzniklo jako akce několika různých iniciativ, které chtějí přivést do Prahy významné žurnalisty a vzdělávat české novináře. Konferenci hradí ministerstvo zahraničí, Evropský parlament a nadace Zdeňka Bakaly.

Účastníci fóra se budou zabývat nejrůznějšími tématy. Diskutovat budou například o digitalizaci, zániku klasické žurnalistiky, aktuální žurnalistice, ale také třeba o Evropské unii a národní suverenitě, o korupci nebo romské problematice. Celé fórum je otevřené veřejnosti, má pouze kapacitní omezení.

Václav Sochor, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme