‚Diplomaté za rovnost.‘ Zástupci 11 zemí v Česku se zúčastní pochodu Prague Pride

Diplomaté z jedenácti zemí se 10. srpna zúčastní pochodu na festivalu Prague Pride. Podpořit práva sexuálních menšin plánují s transparentem Diplomaté za rovnost. Informoval o tom v pátek Michael Vlček z kanadské ambasády v Praze.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupci kanadské ambasády na Prague Pride 2018

Zástupci kanadské ambasády na Prague Pride 2018 | Foto: Leah Takata | Zdroj: Embassy of Canada

Vedoucí diplomatických misí ze 16 zemí také podepsali společné prohlášení, ve kterém vyjádřili podporu lidským právům a základním svobodám leseb, gayů, bisexuálů, transsexuálů a intersexuálů (LGBTI).

„Máme za to, že různorodost je pro svět přínosem. O zkvalitnění institucionální ochrany před diskriminací se zasazujeme i za hranicemi našich států, usilujeme o odstraňování nebo změnu diskriminačních zákonů, praxí a postojů a o snižování násilí a obtěžování založeného na diskriminaci," stojí ve společném prohlášení.

Podepsali jej velvyslanci Albánie, Dánska, Finska, Francie, Izraele, Kypru, Mexika, Nizozemska, Rakouska, Řecka, Británie, Španělska, Švédska, Švýcarska, USA a kanadský chargé d’affaires.

Nasvícený Petřín a duhové vlajky

Letošní devátý ročník Prague Pride se uskuteční od 5. do 11. srpna, návštěvníci festivalu si budou moci vybrat ze zhruba 140 akcí. Týdenní přehlídka vyvrcholí tradičně sobotním karnevalovým pochodem centrem Prahy.

Připevnili svorky a pustili proud. Čečenci dál mučí gaye a Moskva tiše souhlasí, varuje organizace

Číst článek

Letos poprvé bude po dobu festivalu nasvícena v duhových barvách Petřínská rozhledna a pražský magistrát na své budově oficiálně vyvěsí duhovou vlajku. Ke stejnému kroku se chystají i ambasády.

Při pochodu 10. srpna, na kterém očekávají organizátoři 30 tisíc účastníků, plánují zaměstnanci ambasád společně pochodovat, aby demonstrovali jednotu a solidaritu pražské diplomatické komunity s lidskými právy sexuálních menšin, uvedli.

„Chceme, aby všichni měli stejnou možnost participovat na fungování naší společnosti. Děláme to proto, že inkluzivní a tolerantní společnost je mírumilovnější a blahobytnější,“ stojí v prohlášení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme