Policie během Prague Pride zadržela muže. Pokusil se z účastnice pochodu strhnout duhovou vlajku

Sobotní duhový průvod v rámci festivalu Prague Pride se až na potyčku mezi účastnicí pochodu a zhruba 40letým mužem v pražské Revoluční ulici obešel bez problémů. Pro server iROZHLAS.cz to potvrdil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Muž byl zadržen kvůli výtržnictví. Karnevalovou přehlídkou, která tradičně prochází centrem hlavního města, vyvrcholil týdenní festival s tematikou gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Duhový pochod na závěr festivalu Prague Pride (foto z roku 2019)

Duhový pochod na závěr festivalu Prague Pride (foto z roku 2019) | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Tisíce lidí s duhovými vlajkami a doplňky se na Václavském náměstí začaly scházet už v dopoledních hodinách. Pochod začal zhruba hodinu po poledni. Účastníky doprovodilo 21 alegorických vozů se zvukovými systémy a procesí prošlo přes náměstí Republiky, Revoluční, Dvořákovo nábřeží a Čechův most.

Tisíce lidí v průvodu Prague Pride dorazily na Letnou. Akci narušilo několik protestujících

Číst článek

Na náměstí Republiky se průvod nějakou dobu zdržel, a to i z důvodu potyčky s asi desítkou pravicových extremistů, kteří se pokusili účastníky napadnout. Policisté je oddělili stranou.

„Řešili jsme jeden problém na Revoluční (ulici), kde jeden člověk napadl ženu, která na sobě měla duhovou vlajku. Tu se jí snažil strhnout. Pak tam došlo k následné potyčce s dalšími třemi kamarády nebo známými této dívky,“ uvedl Daněk.

„Útočník, muž ročník narození 1973, byl následně hlídkou policie zadržený. Skončil na policejní služebně a je podezřelý z trestného činu výtržnictví.“

Do cesty průvodu se postavila také pětice zastánců tradiční rodiny s transparentem. Nebyla ale agresivní. Už na Václavském náměstí se objevilo několik lidí s vlajkami, podle kterých by se účastníci pochodu měli bát božího hněvu. 

Na Letné na průvod navázal hudební program na čtyřech pódiích a další atrakce. Průvod provázely desítky policistů i policejní helikoptéra.

Duhový pochod přilákal podle policie mezi 25 a 30 tisíci lidmi. Organizátoři se kloní spíše k vyššímu odhadu, i tak byla účast nižší než loni, kdy přišlo až 40 tisíc lidí. Podle mluvčí akce Bohdany Rambouskové letošní účast možná ovlivnil déšť. 

kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme