Tramvají až k hlavnímu nádraží. Praha 1 schválila stavbu nové trati skrz Vrchlického sady

Centrum hlavního města čekají velké změny v tramvajové dopravě. Praha 1 v pondělí schválila návrh Institutu plánování a rozvoje Prahy, díky kterému by měla vzniknout nová trať vedoucí skrz Vrchlického sady, a tedy kolem hlavního nádraží. Plán schválili památkáři.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová linka tramvaje (zeleně), která povede z Vinohradské ulice a u Národního muzea se rozdělí na směr na Václavské náměstí a na hlavní nádraží | Zdroj: Městská část Praha 1

„Věřím, že se konečně podaří zrealizovat revitalizaci předpolí hlavního nádraží a celého parku Vrchlického sady, který tvoří další vstupní bránu do hlavního města Prahy,“ řekl místostarosta Praha 1 pro územní rozvoj Petr Hejma (STAN).

VIDEO: ‚Chodník smrti‘ z nádraží na Vinohradskou nemá po rekonstrukci zábradlí. Magistrátu to nevadí

Číst článek

Nová trať na hlavní nádraží by se měla odpojit u Národního muzea od plánovaného úseku z Vinohradské ulice na Václavské náměstí. Ten by měl začít fungovat do roku 2022, proto při rekonstrukci okolí Národního muzea byly už mezi budovy Národního muzea a bývalého federálního shromáždění instalovány koleje.

Od Národního muzea by trať k hlavnímu nádraží měla pokračovat po Wilsonově do ulice Politických vězňů a dále skrz Vrchlického sady se zastávkou u největšího pražského nádraží a v Opletalově ulici by se na křižovatce měla napojit na již stávající trať.

„Díky této nové trati se zlepší prostupnost MHD centrem Prahy a významně to pomůže celopražskému provozu tramvají. Trať pomůže i samotným Vrchlického sadům, protože se díky ní zlepší jejich současný stav,“ myslí radní pro dopravu David Skála (Praha 1 sobě).

Kdy přesně budou stavět tramvaje až u hlavního nádraží, zatím není jasné. Kvůli stavbě totiž bude potřeba změnit územní plán.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme