Exstarosta Prahy 11 čelí obžalobě, měl způsobit škodu 62 milionů. Stíhán je i kvůli machinacím s pozemky

Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (dříve ODS, nyní Jižní Město – náš domov) čelí obžalobě kvůli údajně fiktivním úpravám hřišť se škodou 62 milionů korun. Podle Hospodářských novin o tom informovalo státního zastupitelství. Obžalováno bylo včetně Mlejnského osm lidí. Exstarosta už dříve vinu popřel. Stíhán je kromě kauzy s úpravami hřišť také v dalším případě, kde čelí spolu s dalšími lidmi podezření z machinací s obecními pozemky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský. | Zdroj: Profimedia

V souvislosti s revitalizací dětských hřišť padla obvinění v roce 2016. Zhruba šest desítek hřišť se radnice rozhodla obnovit v roce 2008 a získala na to i dotaci 43 milionů korun od Evropské unie. Podle následné prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu ale velká část fakturovaných prací vůbec nebyla provedena.

Soud vyhověl Mlejnskému. Bývalý starosta Prahy 11 by mohl dostat zpátky zabavené miliony

Číst článek

Obžaloba na osm lidí pak byla podána letos koncem března. „Porušili zákonem uloženou povinnost, opatrovat a spravovat cizí majetek, a tímto jinému způsobili škodu velkého rozsahu,“ řekl Hospodářským novinám mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

„Nepochybuji o tom, že vše bylo v pořádku. Bylo několik kontrol, ty konstatovaly, že všechno bylo v pořádku, a až potom byly ty peníze vyplaceny,“ řekl už dříve Mlejnský, který je v Praze 11 nadále v zastupitelstvu, ale nyní v opozici.

Spolu s ním byl podle deníku obžalován také třeba současný vedoucí majetkoprávního odboru radnice Prahy 11 Kvido Boublík.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme