Praha 15 může žádat informace přes Internet

Obyvatelé Prahy 15 mohou jako první v Česku posílat své žádosti na radnici pomocí Internetu. Úřad této městské části dnes totiž spouští pilotní projekt www.podatelny.cz. Prostřednictvím elektronické podatelny mohou místní občané ze svého počítače vyřídit mimo jiné přiznání místního poplatku ze psů nebo žádost o kolaudační řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr Karel Březina, který má ve vládě na starosti informační technologie, v pořadu Radiožurnálu Otázka dne řekl, že elektronickou podatelnu mohou občané využít na základě zákona o volném přístupu k informacím při žádosti o jakoukoli informaci z úřadu.

Pilotní projekt www.podatelny.cz usnadní život nejen tamním občanům, ale také úředníkům. Podobných služeb se dočkají lidé i jinde, a to podle ministra spolu s uvedením elektronického podpisu do státních a samosprávních institucí. Březina počítá, že by se tak mohlo stát na podzim.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme