Praha 4 chce rozšiřovat modré zóny. V městské části by tak už nezbylo žádné neplacené parkovací místo

Rezidentní parkování by se v polovině příštího roku mělo rozšířit na celé území Prahy 4. Modré zóny by tak nově platily třeba i na Spořilově nebo v Hodkovičkách. K přípravám projektu se teď mohou vyjádřit místní.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Modré zóny by nově platily třeba i na Spořilově nebo v Hodkovičkách (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V současnosti končí modré zóny Jižní spojkou. Nově by se rozšířily na celé území Prahy 4, to znamená i na Spořilov, krčské sídliště, Novodvorskou, Hodkovičky a také na část Braníka od Jižní spojky směrem na jih.

Modernizace trati Praha – Kladno má začít příští rok. Podívejte se, jak budou nové stanice vypadat

Číst článek

V městské části by tak nezbylo už žádné místo, kde by nebyla zóna placeného stání. Systém by se mohl spustit zhruba příští rok na přelomu jara a léta.

K přípravám se nyní mohou vyjádřit místní. Na webových stránkách visí mapa, kde je zaznačené, kam by se modré zóny rozšířily. A místní je teď mohou připomínkovat – e-mailem nebo přímo v budově úřadu.

Osobní konzultace jsou možné od 18. do 21. října a od 1. do 4. listopadu, a to na odboru životního prostředí. Podle místostarosty pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeňka Kováříka (ODS) je dobré se na schůzku předem objednat, není to ale podmínka.

„Už nám k tomu od některých občanů chodí e-maily. Samozřejmě základní otázka je, jestli zóna vůbec jo, nebo ne, protože je hodně lidí, kteří ji nechtějí vůbec. Ale na tom se bude muset dořešit otázka shodnutí. Ve chvíli, kdy se to spustí, už není moc cesty zpátky, protože jakmile tu zónu jednou někde zavedete, tak se vám to postupně posouvá dál a dál,“ říká Zdeněk Kovářík. Čas na připomínkování mají obyvatelé Prahy 4 do 5. listopadu.

Rozšíření modrých zón aktuálně připravuje i Praha 6, a to do oblasti Liboce a Baby. Termín spuštění se plánuje na 15. listopad. V Praze 10 pak například platí modré zóny na celém území.

Markéta Šulejová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme