Praha 4 rozšiřuje zóny placeného stání. Řidiči musí nově vytáhnout peněženky v Krči i v Braníku

Od pondělí začnou platit další zóny placeného stání, tentokrát v Praze 4. Kterých částí se rozšíření týká vysvětlil pro Český rozhlas Regina místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovařík (ODS).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Praze ubývají bezplatná místa na zaparkování. (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki

Čáry, které vyhrazují placené parkování, namalovali silničáři již během podzimu. Od pondělka budou muset řidiči parkování za nimi zaplatit. Nově k placeným částem přibyl i zbytek Podolí.

„Podolí bude již celé v zóně, dále také část Braníku, část Krče od Jižní spojky na sever a zbytek Michle. V podstatě vše, co je od Jižní spojky na sever směrem k centru bude od pondělí 2. prosince v zóně, “ řekl v neděli pro Český rozhlas Regina místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovařík.

Během listopadu se k rozšíření placených zón parkování připojila i Praha 5 a Praha 6. V páté městské části řidiči platí na Cibulce, v Košířích, na Černém vrchu, Šalamounce a Farkáni. V metropoli tak přibylo 2500 placených míst.

Praha 6 přidala parkovací zóny na Dědině, části Hanspaulky, Baterie a taky části Ořechovky. Tady by měly nové zóny přibývat postupně až do jara.

Adam Bejšovec, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme