VIDEO: Muž v kradeném autě ujížděl policii. Zastavil ho až zátaras

Policie v neděli okolo půl jedenácté večer pronásledovala na Praze 4 vůz Ford Mondeo, který měl být podle evidence odcizen 7. prosince v Pelhřimově. Řidič na její výzvy nereagoval a začal ujíždět z centra do Petrovic, kde ho zastavily až zátarasy. Kriminalisté s jednačtyřicetiletým mužem zahájili trestní stíhání a podali podnět na jeho vzetí do vazby.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté pronásledovali muže po Nuselské ulici až ke křižovatce Pražské a Švehlovy. Řidič mezitím projel několik křižovatek na červenou v rychlosti přesahující 100 kilometrů za hodinu. Jezdil přitom v protisměru, vytlačoval další účastníky provozu ze silnice, a dokonce najel na policistu, který musel uskočit.

Jednačtyřicetiletého muže zastavil až zastavovací pás, který mu poškodil přední pneumatiku. I poté se ale bránil zadržení a byl agresivní. Následný test prokázal, že byl pod vlivem pervitinu. Policisté navíc zjistili, že má až do roku 2020 zakázáno řídit.

Kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby z důvodu obavy pokračování trestné činnosti.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme