Soud vyhověl stížnosti ANO na výsledek voleb. Hnutí po přepočtu získalo v Praze 4 dalšího zastupitele

Pražský městský soud vyhověl stížnosti ANO na výsledek voleb v Praze 4. Po přepočtení hlasů soud zrušil mandát Zdeňku Pokornému (Společně pro Prahu 4) a nově jej přiřkl Janu Hušbauerovi (ANO). Vyplývá to z usnesení soudu, na které upozornil server Aktuálně.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Kdy se bude konat první jednání zastupitelů, není jasné. Soud musí vyřešit ještě stížnost, kterou na výsledek voleb podala TOP 09. Zastupitelstvo může být svoláno teprve tehdy, až soud rozhodne o všech podáních. Praha 4 je se zhruba 130 000 obyvateli největší městskou částí.

Koalici v Praze 4 domluvili Piráti, Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN a KDU-ČSL). Starostou má být opět zvolen Petr Štěpánek (Zelení). Koalice měla mít v 45členném zastupitelstvu většinu 25 hlasů. Po zrušení mandátu tak bude mít pouze 24 zastupitelů. Naopak ANO přibude osmý zastupitel.

Sedm stížností k senátním volbám dorazilo na Nejvyšší správní soud, jednu podalo i hnutí ANO

Číst článek

„Volební okrsková komise ve volebním okrsku 4041 při sčítání odevzdaných hlasů nesprávně u volební strany ANO 2011 vykázala pouze 237 hlasů, ačkoliv fakticky bylo pro tuto volební stranu dle zjištění soudu odevzdáno celkem 2758 platných hlasů,“ píše se v rozhodnutí soudu.

První ustavující jednání nově zvoleného zastupitelstva se mělo podle předběžných informací uskutečnit ve středu 31. října a zastupitelé na něm mimo jiné měli složit slib zastupitele a volit vedení radnice. Kvůli podaným stížnostem na výsledek voleb jej ale Štěpánek nemohl svolat.

Volby v Praze 4 vyhráli Piráti, kteří získali deset křesel v zastupitelstvu. Za vítěznými Piráty skončila druhá ODS, která získala devět mandátů. Stejný počet zastupitelů má Praha 4 Sobě. Na čtvrtém místě je ANO, páté sdružení Společně pro Prahu 4 má pět mandátů a TOP 09 získala čtyři zastupitele.

Praha 4 zahrnuje katastrální území Nusle, Michle, Podolí, Braník, Hodkovičky, Krč a části obce Lhotka, dále části katastrálních území Záběhlic a několik domů na Vinohradech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme