Tramvaje, lanovka, vlak na letiště. Náměstek vysvětluje, jak vyřeší stav dopravní nouze Prahy 6

Vedení Prahy zrychlilo výkupy pozemků pro Pražský okruh, pracuje na stavbě záchytných parkovišť P+R nebo připravuje stavbu nové tramvajové tratě na Strahov, řekl v pátek primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Rovněž uvedl, že o dopravní situaci v Praze jedná a nadále bude jednat s radnicemi městských částí. Scheinherr tak reagoval na čtvrteční vyhlášení dopravní nouze radnicí Prahy 6.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) | Foto: Martin Sekanina / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Situaci nejen na Praze 6, ale i na dalších místech Prahy, která trápí ucpané silnice, je potřeba řešit a věnuji se jí od svého nástupu. S městskými částmi o tom pravidelně mluvím, protože znají situaci místních z první ruky, a vítám podněty Pražanů, kterých mi chodí velké množství,“ uvedl Scheinherr.

Praha 6 vyhlásila stav dopravní nouze. Plánuje placené stání na celém území a světelné závory

Číst článek

Od nástupu do funkce se mu prý podařilo zrychlit výkup pozemků pro stavbu Pražského okruhu. Rovněž se městu spolu se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) povedlo připravit harmonogram výstavby železnice na letiště a vyjednat variantu tunelu pod Prahou 6, dodal.

„Zároveň na Praze 6 pracujeme na stavbě nových P+R, která jsou nepochybně potřeba a já je vnímám jako prioritu. Na ulici Tobrucké u Bořislavky připravujeme rozšíření 90místného parkoviště,“ uvedl náměstek.

Nové P+R vznikne s novou železnicí na letiště u železniční stanice Dlouhá míle. „SŽDC vybuduje 950 míst a Praha 1050 parkovacích míst, která Praze 6 uleví,“ dodal.

Město podle něj také pracuje na výstavbě tramvajové tratě na Strahov, lanovky z Podbaby do Bohnic a na křižovatce Drnovské a Vlastiny ulice chystá parkovací dům Dědina, na jehož stavbě se magistrát podle Scheinherra domluvil s Prahou 6.

Stav dopravní nouze

Stav dopravní nouze vyhlásili zastupitelé městské části na svém jednání ve čtvrtek na návrh ODS. V usnesení naplánovali zavedení světelné závory na hlavních přivaděčích – Karlovarské a Podbabské ulici. Mají pustit vozidla obyvatel Prahy 6 do pruhů pro autobusy.

Radnice také chce zóny placeného stání na celém svém území. Zastupitelé městské části považují situaci za neúnosnou zejména kvůli nedokončenému vnějšímu a vnitřnímu silničnímu okruhu.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) uvedl, že kvůli nečinnosti hlavního města se stalo z městské části velké parkoviště.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme