Před Barrandovským mostem vznikají kolony na desítky minut, začala poslední fáze rekonstrukce

Řidiči v Praze mohou očekávat dopravní komplikace kolem Barrandovského mostu, na kterém v pondělí silničáři zahájili poslední část jeho kompletní opravy. Kolony se tvoří zejména na Strakonické ulici na příjezdu k mostu, už za Lahovickým mostem. V důsledku oprav je v tomto směru uzavřena rampa, na mostě se navíc může jezdit pouze ve třech namísto čtyř jízdních pruhů.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 7:35 11. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opravné práce na Barrandovském mostě

Opravné práce na Barrandovském mostě | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Kolona ze Strakonické ulice byla v 7.30 dlouhá zhruba 25 minut. Stojí se také v opačném směru na jižní spojce před mostem, kde je ve směru na Smíchov kolona zhruba na 15 minut.

Vzhledem k uzavření rampy směrem na jižní spojku se auta musí otáčet kolem Lihovaru.  Řidičům, kteří jedou směrem na Chodov, se doporučuje objížďka přes Pražský okruh. Podle Zelené vlny Radiožurnálu se ucpávají i objízdné trasy.

Na Barrandovském mostě začne v pondělí poslední etapa oprav. Rekonstrukce potrvá do srpna

Číst článek

Silničáři v závěrečné fázi oprav zrekonstruují severní část mostu ve směru z Braníku na Smíchov. Práce potrvají do konce letních prázdnin. Kromě uzavření pruhu a rampy ze Strakonické ulice bude po část prací také snížen počet pruhů v tzv. myší díře, kudy jezdí auta na Barrandov či Strakonice.

Barrandovský most tvoří dva mosty, a to jižní, po kterém jedou auta ve směru ze Smíchova do Braníku, a severní, po kterém jezdí v opačném směru. Most z roku 1983 nebyl dosud kompletně opraven. Denně ho přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Část soumostí ve směru ze Smíchova do Braníku opravili silničáři loni a předloni a spodní část v roce 2021.

Silničáři dnes zahájí opravy v pravém jízdním pruhu ve směru na Smíchov. Zhruba v červnu se přesunou do levého jízdního pruhu. Po dobu oprav budou pro případ nehody na obou koncích mostu připravena odtahová auta. K dispozici bude kvůli případným změnám počasí rovněž jeden sypač.

har, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme