Únik kyanidu v pražských Běchovicích. Hasiči zasahovali v ochranných oblecích, jeden člověk je zraněný

Laboratoř v ulici Podnikatelská v pražských Běchovicích ohlásila ve středu večer únik nebezpečné chemické látky. Šlo o zbytky kyanidu draselného. Jeden člověk byl zraněn. Kromě hasičů, kteří na sobě měli ochranné obleky, na místě zasahovali také záchranáři a policisté.

Fotogalerie Praha (Aktualizováno: 22:40 4. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V laboratoři byl okamžitě spuštěn systém pro odvětrávání chemikálií, k úniku do ovzduší tak nedošlo," informoval na twitteru mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči ze Satalic a specialisté chemici museli zjistit rozsah úniku kyanidu draselného a také možnosti, jak chemickou látku zlikvidovat. 

„První skupina hasičů v chemických oblecích provedla zásyp uniklého roztoku sorbentem. Po návratu ze zasažené laboratoře museli hasiči projít dekontaminací," uvedl mluvčí hasičů s tím, že chemikálie byla následně zlikvidována.

Kontaminovaný sorbent byl v sudech naložen a odvezen na speciální likvidaci. Chemici provedli závěrečné měření nebezpečných koncentrací a předali místo události majiteli laboratoře," doplnil Kavka.

Podle pražské záchranné služby byl jeden lehce zraněn. „Muž by měl mít poranění na ruce,“ doplnila pro iROZHLAS.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Zraněného převezli záchranáři na plastickou chirurgii do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Policie musela během zásahu celý areál uzavřít.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme