Porucha vedení na trati mezi pražským hlavním nádražím a Vršovicemi zkomplikuje příměstskou dopravu

Porucha trakčního vedení mezi stanicemi Praha-Vršovice a Praha hlavní nádraží komplikuje od úterý provoz příměstských vlaků mezi Prahou a Benešovem a Prahou a Vraným nad Vltavou. Omezení se týká linek S8, S88 a S9 a zřejmě potrvá až do 11. března. Vyplývá to z informací na webu Pražské integrované dopravy a webu Českých drah.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak (ilustrační foto) | Foto: ŠJů | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Všechny vlaky na linkách S8 na trati Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany a S88 na trati Praha – Vrané nad Vltavou – Dobříš jsou od 6.00 do 20.00 v úseku Praha-Vršovice – Praha hlavní nádraží odřeknuty. Vlak Os 9020 s odjezdem v 19.00 z Vršovic pojede již v celé trase.

Strojvedoucímu ujel vlak. Cestující z Vysočiny jeli několik kilometrů sami, v panice volali příbuzným

Číst článek

Na lince S9 na trati Lysá nad Labem – Praha – Říčany – Strančice – Čerčany – Benešov u Prahy nejedou od 8.47 do 13.17 vložené spoje v úseku Praha hlavní nádraží – Říčany. Od 9.45 do 14.15 pak nejedou vložené spoje v úseku Říčany – Praha hlavní nádraží.

Osobní vlaky z hlavního nádraží do Benešova s odjezdem v 07.35, 08.05, 08.35 a 09.05 pojedou odklonem přes Malešice mimo stanice Praha-Vršovice a Praha-Strašnice zastávka. Od zhruba 13.30 do 20.00 jsou osobní vlaky linky S9 od Benešova odkloněny ze stanice Praha-Hostivař přes Malešice mimo stanice Praha-Strašnice zastávka a Praha-Vršovice.

Problémy s trakčním vedením nastaly podle informací serveru Českých drah v pondělí po poledni, vlaky poté jezdily se zpožděním. Správa železniční dopravní cesty nyní provádí opravu. České dráhy zatím předpokládají, že oprava potrvá do 11. března. Termín jejího ukončení budou aktualizovat, uvádějí na svém webu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme