Zatopené pavilony vinohradské nemocnice, vestibul metra i pivnice. Prahou se přehnala silná bouře

Prahu ve středu pozdě odpoledne zasáhla silná bouře doprovázená krupobitím. Na několika místech zatopila sklepy a přízemní prostory budov. Hasiči kvůli počasí zasahovali na více než 20 místech. Jedním z nich byla i vinohradská nemocnice. Na twitteru to uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha (Aktualizováno: 6:17 31. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prahou se prohnala silná bouře s krupobitím. | Foto: Filip Harzer | Zdroj: Český rozhlas

Nejvíce byly postiženy oblasti Vinohrad, Strašnic, Vršovic a Žižkova. Ve vinohradské nemocnici hasiči odčerpávali vodu z šesti pavilonů. „Na místě zůstávají aktuálně tři jednotky hasičů,“ uvedl ve 20.00 mluvčí.

Voda se dostala také do vestibulu stanice metra Želivského. Na Kubánském náměstí pak zatékalo do přízemí pivnice, kde bylo asi deset centimetrů vody.

Podle informací pražských hasičů dosáhla dosáhla někde voda asi 10 centimetrů, někde však vystoupala až do výšky půl metru. Ještě v 21.20 hodin na místě zůstala jedna profesionálních a jedna dobrovolná jednotka. „Byl nasazen i speciální kontejner z holešovické stanice, který je určen k čerpání vody,“ doplnil Kavka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme