Praha bude opět svědkem defenestrace konšelů

Dnes v podvečer vyhodí rozlícený dav z oken Novoměstské radnice zastupitele. Po 590 letech se zopakuje krvavá msta na pražských konšelích, událost z roku 1419 vešla do historie pod názvem První pražská defenestrace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novoměstská radnice v Praze | Foto: Pražská informační služba

Rekonstrukci této historické události, která spolu s dalšími předznamenala husitské války, připravila radnice Prahy 2. Hlavní program začíná v 17 hodin.

Podle jednoho z organizátorů Jana Poloučka ale tentokrát radní z oken padat přece jen nebudou.

"Protože se ukázalo, že nebezpečí úrazu je poměrně vysoké, skáčeme z výšky sedmi metrů, tak nebudou skákat městští zastupitelé, ale museli jsme oslovit filmové kaskadéry. Uvidíme, jestli příští rok se tohoto úkolu skutečně zhostí samotní městští zastupitelé."

I když příchozí podle Poloučka čekají dramatické okamžiky, má jít o akci pohodovou. "Akce začíná už v 15 hodin a nabízí historickou podívanou, hravý program pro děti, středověkou krčmu i historické tržiště, kde můžete ochutnat třeba chleba z pojízdné pece z 15. století."

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor s Janem Poloučkem na Rádiu Česko

Marika Táborská, Rádio Česko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme