Zákaz vjezdu cyklistům do centra Prahy se odkládá. TSK zřejmě bude muset změnit značky

Platnost zákazu jízdy pro cyklisty v centru Prahy se posouvá. Městská policie má totiž výhrady k dopravnímu značení, které do ulic rozmístila Technická správa komunikací (TSK). Dělníci je tak budou muset nejspíš předělávat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dokud nebude značení kompletní, omezení pro cyklisty neplatí.

„Jednalo se o dílčí úpravy na tabulích. Tyto se projednávají s městskou částí Praha 1 s odborem dopravy. A záleží na tom, jestli se ztotožní s městskou policií, že by k úpravě projektu mělo dojít. Ale jednalo se opravdu o drobnosti,“ popisuje pro Český rozhlas Regina mluvčí TSK Barbora Lišková.

Značení pro cyklisty na Praze 1 budou řešit památkáři. ‚Nedodržel se zákon,‘ tvrdí

Číst článek

Na kole v budoucnu nebudou moct projet cyklisté třeba přes Staroměstské náměstí nebo náměstí Republiky. Omezení prosadila Praha 1. Podle radnice lidé na kolech, elektrických koloběžkách nebo takzvaných pojízdných pivních barech ohrožují chodce.

Kritice veřejnosti i pražské primátorky čelí v uplynulých týdnech značení zakazující vjezd cyklistů do centra města. Adriana Krnáčová (ANO) označila několik metrů dlouhé bílé čáry za „ohyzdnost“. 

Starostu první městské části Oldřicha Lomeckého z TOP 09 vyzvala k tomu, aby našel lepší způsob značení, který nebude narušovat estetiku města. Značením se budou zabývat i památkáři.

Ve čtvrtek protestovalo proti zákazu vjezdu kol do centra přibližně 70 lidí. „Myslíme si, že Praha 1 by měla dělat přesný opak – podporovat alternativní dopravu jinou než automobilovou,“ řekl tehdy za pořadatele Pierre Hibšman. 

Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme