Praha chce ocenit raněné policisty

Pražští radní dnes doporučili zastupitelům, aby ocenili medailemi hlavního města policisty za jejich činnost při zářijovém zasedání Mezinárodního měnového fondu. Ocenění, které doplňují desetitisícové peněžní částky, by měli dostat ředitel pražské policie Radislav Charvát a 21 policistů, kteří byli při demonstracích odpůrců globalizace zraněni a museli být hospitalizováni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinářům to oznámil primátor Jan Kasl. Charvátovi podle něj radní navrhují udělit stříbrnou medaili jako projev úcty za mimořádný osobní podíl a obětavost při přípravě a provádění bezpečnostních opatření během zasedání světových finančníků. K medaili náleží částka 100.000 korun. Hospitalizovaní policisté by měli dostat bronzové medaile spojené s částkami ve výši 50.000 korun. Zastupitelé budou návrh projednávat na zasedání příští týden ve čtvrtek. Kasl doufá, že nad návrhem nebude žádná velká diskuse.

Potřebnou částku 1,15 miliónu korun město uvolní z rozpočtové rezervy. Již dříve radní rozhodli, že hlavní město uspořádá pro policisty, strážníky, hasiče a záchranáře v zatím neurčeném termínu společenský večer v Kongresovém centru. Při něm by podle Kasla policisté medaile dostali.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme