Praha chce po National Geographic omluvu za údajně poškozující reportáž

Praha bude po televizi National Geographic žádat omluvu za reportáž Město podvodů. Magistrát trvá na tom, že dokument vysílaný na konci minulého roku metropoli poškodil. V úterý se zástupci města kvůli tomu sejdou s policejními vyšetřovateli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha, Pražský hrad (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Radní Lukáš Manhart z TOP 09 tvrdí, že dokument byl zinscenovaný. Z policejního šetření prý vyplývá, že v reportáži vystupovali v rolích podvodníků najatí figuranti.

Praha proto podle Manharta stanici požádá o omluvu a novou reportáž. „Pokud by v National Geographic k tomuto nebyli ochotni, tak budeme zvažovat případné další právní kroky,“ doplnil radní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Praha chce po televizi National Geographic omluvu za údajně poškozující reportáž. Detaily zjišťoval Miroslav Petráček

Americká stanice trvá na tom, že reportáž zmanipulovaná nebyla a je pravdivá. Potvrdila to mluvčí českého zastoupení National Geographic Lada Dobrkovská.

„National Geographic si stojí za tím, že sto procent natáčení, které tady proběhlo v prosinci 2011 a bylo odvysíláno na konci roku 2012, je pravda, nejsou to záběry fiktivní, nejsou použiti herci a aktéři jsou lidé, kteří byli informováni o povaze našeho natáčení až poté, co skončilo,“ řekla Dobrkovská.

Příští úterý budou o případu jednat zástupci magistrátu a policie. Už dnes večer se podle informací Českého rozhlasu kvůli reportáži sejdou i představitelé společnosti National Geographic, a to ve své americké centrále.

Televizní kanál National Geographic se na Prahu zaměřil v pořadu Město podvodů. Dokument ukazuje několik situací okradení turistů v centru Prahy, například v erotickém klubu bez poskytnutí jakýchkoli služeb, podvodným taxikářem nebo falešnými drogami.

Martin Hromádka, Miroslav Petráček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme