‚Kampaň za demokracii.‘ V Praze proběhla další protivládní demonstrace spolku Milion chvilek

Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) se v neděli odpoledne sešli na Václavském náměstí v Praze. Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet. Na účtenku v nadživotní velikosti sepsal všechny problémy a kauzy Babišovy politiky. Zahájil také kampaň na podporu demokratických koalic ve volbách. Podle policie na protest dorazilo kolem 5000 účastníků.

Praha (Aktualizováno: 17:53 20. 6. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet

Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet | Foto: Twitter - Milion chvilek pro demokracii

Na demonstraci převládají vlajky Evropské unie. Lidé si stejně jako na předchozí akce spolku donesli transparenty vyzývající ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) k rezignaci. Objevila se i hesla proti premiéru Babišovi nebo proti spojenectví prezidenta Miloše Zemana s ruskou hlavou státu Vladimírem Putinem.

Milion chvilek v Praze protestoval proti ministryni Benešové. Stovky lidí žádaly její odstoupení

Číst článek

„Milion chvilek začíná kampaň za demokracii, která potřebuje každého z vás,“ prohlásil v úvodu protestu předseda spolku Benjamin Roll.

„Zapojit se musíme všichni,“ zdůraznil Roll. Jedině tak podle něj lze porazit hnutí ANO. „Příští vláda bude mít jediný úkol: napravit chyby vlády současné,“ dodal.

Lidé na protestu dávali i na plakátech najevo, jaké mají politické preference. Hned v počátku demonstrace vznikla drobná rozmíška, protože na protest dorazila s transparentem proti Babišovi i skupina podporující Svobodné. Skupinku nakonec oddělila od protestujících policie, která na akci jako vždy dohlížela.

Zbývá 109 dní

Roll vyzval demonstranty, aby volili jednu z opozičních koalic. Vůči ostatním stranám včetně hnutí bývalého šéfa protimafiánského policejního útvaru Roberta Šlachty se vymezil. Zdůraznil, že do voleb již zbývá pouze 109 dní, je potřeba přesvědčit zejména doposud nerozhodnuté voliče.

Lidé zaplnili horní třetinu náměstí. Mnozí se snažili v horkém počasí zůstat ve stínu okolních budov. Demonstrace skončila v 17.30 hodin.

Praha: Policisté dohlížejí na ohlášené shromáždění na Václavském náměstí. Podle našich odhadů je na místě kolem dvou tisíc osob. Náměstí v úseku Krakovská a Mezibranská je pro dopravu uzavřeno. #policiepha

16:36 – 20. 06. 2021

35

Spolek Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017. Pořádá protesty a demonstrace, v nichž upozorňuje na kauzy spojené především s Babišem. Podle spolku je premiér ve střetu zájmů a nedodržuje volební sliby. Předloni v červnu na pražské Letné se největší demonstrace Milionu chvilek zúčastnilo podle organizátorů až 250 tisíc lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme