OBRAZEM: Václavák plný od Muzea po Můstek. Proti Babišovi demonstrovaly desetitisíce lidí

V úterý proběhla na Václavském náměstí další demonstrace za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ANO), premiéra Andreje Babiše (ANO) a nezávislost justice. Již popáté ji v Praze svolalo hnutí Milion chvilek pro demokracii. Demonstrující drželi transparenty s nápisy „ANO pravdě, ne lži“ nebo „Lež má čapí nohy“.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nebudeme dělat, že je normální, aby premiérem naší země zůstával člověk v takovém střetu zájmů, jehož osobní problémy poškozují celou zemi. Požadujeme demisi Andreje Babiše,“ prohlásil předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář před zaplněným Václavským náměstím.

Minář dále vyjádřil obavu o nezávislost veřejnoprávních médií. Tu podle něj ohrožuje „hlasovací mašinérie“ ANO, SPD a komunistů.

Premiér Andrej Babiš uvedl, že demonstrace jsou nepříjemné, ale že je nesleduje, „proč bych to sledoval. Je hezky, tak oni tam chodí teďka na koncerty,“ řekl premiér. Také Marie Benešová, za jejíž odvolání se demonstruje od samého počátku, řekla, že dění na Václavském náměstí nesledovala, protože byla ve sněmovně. Podporu demonstrantům naopak vyjádřila řada opozičních politiků.

cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme