Vlak Regiojetu projel na Vyšehradě přes návěstidlo. Mezi hlavním nádražím a Smíchovem stála doprava

Mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem byl v sobotu dopoledne přerušen v obou směrech provoz vlaků. Podle serveru Zdopravy.cz to zapříčinil prázdný vlak společnosti RegioJet, který krátce po deváté hodině ráno ve stanici Vyšehrad projel návěstidlo zakazující jízdu. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Marek Iliaš. Vagon podle něj poškodil výhybku. Provoz vlaků se po poledni začal vracet do běžného stavu.

Praha (Aktualizováno: 12:52 2. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak společnosti RegioJet krátce po deváté hodině ráno ve stanici Vyšehrad projel návěstidlo zakazující jízdu | Zdroj: Drážní inspekce

„Tyto dva vlaky zastavily podle prvotních informací zhruba 30 metrů od sebe. Nikomu se nic nestalo, pravděpodobně tam bude jenom nějaká hmotná škoda. Nicméně v tuto chvíli Drážní inspekce šetří na místě příčiny a okolnosti této nehody,“ popsal pro Radiožurnál okolnosti nehody mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj řekl serveru Zdopravy.cz, že šlo nejspíš o chybu strojvedoucího.

„Naštěstí nedošlo k ohrožení bezpečnosti cestujících, jednalo se o manipulační jízdu prázdné soupravy,“ vysvětlil s tím, že společnost postavila strojvedoucího okamžitě mimo službu. Další důsledky vyvodí podle výsledku vyšetřování.

apa, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme