Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Praha investuje 77 milionů do zvýšení bezpečnosti chodců, úředníkům radí i Pražské matky

Praha letos investuje 77 milionů korun do zvýšení bezpečnosti chodců. Upraví zejména nebezpečné křižovatky a přechody pro chodce, po kterých pravidelně chodí děti do škol. Například přibudou dělící ostrůvky na přechodech pro chodce, zpomalovací prahy, přisvětlení přechodů. Vyplývá to z materiálu, který v úterý schválili radní hlavního města.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přechod pro chodce (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Mezi 70 projekty, které mají zvýšit bezpečnost chodců a zpřehlednit situaci na silnici pro řidiče, jsou například nové přechody v Koněvově ulici v Praze 3, zpomalovací prahy v ulicích Prahy 5 Nepomucká, Voskovcova a Kořenského.

Praha rozmístila protiteroristické zábrany na Václavském náměstí a náměstí Republiky

Číst článek

Kromě toho se chystá úprava prostoru před školami v ulicích Nad Kajetánkou a Pod Marjánkou v Praze 6, úprava křižovatky ulic Topolová a Macešková nebo nový přechod a chodník v ulici Blatovská v Praze 10.

Na projektech město spolupracuje s organizací Pražské matky, která usiluje o zajištění bezpečnosti dopravy pro zranitelné účastníky, kterými jsou děti a lidé se sníženou schopností pohybu.

Od roku 2012 provozují web Chodci sobě, kde mohou lidé hlásit problematická místa. Dále se Pražské matky zabývají také kvalitou pražského ovzduší.

V minulém roce podle statistiky policie zemřelo na silnicích 101 chodců. Celkem však byl chodec účastníkem nehody ve 3420 případech, z nichž třetinu zavinil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme